Українська версія   |   English version       карта сайту

Телефон довіри

ДСНС України

(044)-289-12-41

terminova_upk@mns.gov.ua

(з питань протидії корупції)

 

Телефон довіри

У ДСНС в області

(0342)-53-71-41

 

 

22


Інформація про гірські пошуково-рятувальні підрозділи області


harkivuniver

 

Національний університет

цивільного захисту України

 

1

 

1

Останні новини
05.10.2011

На Івано-Франківщині пройшли обласні змагання серед ланок газодимозахисної служби

foto1З початку року на Прикарпатті зареєстровано майже 1200 пожеж, на яких загинули 57 осіб, з них – двоє дітей. Як свідчить статистика в нашій  області кожна дев’ята пожежа ліквідовується завдяки роботі ланки газодимозахисної служби. На сьогоднішній день в 22-х територіальних підрозділах УМНС області створена і функціонує газодимозахисна служба. 5 жовтня на базі спортивного комплексу імені Героїв–пожежних Управління МНС в області відбулися щорічні обласні змагання ланок газодимозахисної служби. Урочисто відкриваючи змагання, начальник Управління МНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький зазначив, що стійкість, мужність, висока професійна майстерність сьогодні є невід’ємними рисами рятувальника і саме вони – бійці в одностроях МНС - першими приходять на допомогу у випадку біди, рятують людські життя від зазіхань вогняної стихії.

Після уростостей розпочалися змагання. Спочатку ланки газодимозахисної служби у складі чотирьох чоловік змагалися у швидкості та якості закріплення рятувальної мотузки за елемент металевої конструкції. Таке уміння, зазначають фахівці МНС, дуже  потрібне для кожного пожежника, адже іноді під час пожежі доводиться евакуйовувати людей через вікна. За екстремальних обставин швидко та правильно закріпити мотузку, щоб та витримала вагу людини – питання життя чи смерті. Другий етап змагань - ще відповідальніший. Ланка газодимозахисників у відповідному спорядженні пiднiмається на третій поверх навчальної вежі, в'яже з мотузки подвiйнуfoto 2 петлю, надягає її на умовного "потерпiлого" та «евакуює» його через вікно. Час виконання вправи фiксується з моменту подання команди “Старт”  до повного опускання "потерпiлого" вниз. Одним із найважчих етапів змагань, як зізнаються самі  газодимозахисники, є виконання вправ у теплодимокамері. Завдання рятувальників - встановити джерело загорання у підвальному приміщенні, знайти в задимленій зоні потерпілого та провести повне бойове розгортання від пожежного автомобіля з подачею ствола на гасіння пожежі.  Цей етап проходив на базі ГДЗС у відповідно обладнаному під теплодимокамеру підвальному приміщенні, яке оснащене датчиками руху, звуковими та світловими ефектами, установкою для нагнітання диму. Як зазначають рятувальники, дуже важливим моментом в роботі ланки газодимозахисної служби є злагодженість дій всього складу ланки. В ході змагань всі команди з поставленими завданнями справилися добре, продемонстрували хороші професійні навички.

Завершилися змагання традиційно – нагородженням. За підсумками цьогорічних обласних змагань ланок газодимозахисної служби перше загальнокомандне місце посіли івано-франківські рятувальники. Друге та третє призові місця відповідно зайняла команда самостійної державної пожежної частини №18 міста Городенки та самостійної державної пожежної частини №13 міста Яремче. Начальник Управління МНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький нагородив команду - переможця перехідним кубком, грамотою та цінним подарунком.

foto3foto4foto5foto6

 

Центр пропаганди УМНС в області


 Події 
 Новини